Oaza MBDR

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2007-09-18 20:06:32

Alex

Zbanowany

8362585
Call me!
Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 641

Księgi naszego dzieciństwa ;)

Może coś o naszych ulubionych książkach już widziałam jedno spojrzenie na ten temat trudno trza bedzie przeniesc go tutaj co lubilismy czytac a czego nie ... nie wstydzmy sie ze niekiedy siegamy do ksiazek z naszego dziecinstwa ja naprzyklad bardzo lubie sobie poprzypominac i powspominac przez ksiazki chociaz przyznajac sie szczerze nienawidzilam czytania do 2 klasy podstawowki a dlaczego nie powiem NIE


"Odi et amo"
nienawidzę i kocham...

Ale my wiemy, ze nom nic tak ducha nie krzepi, jako muzyka, jako śpiyw. Niekze teroz ponad nami popłynie duch pod postaciom muzyki, a my se na tej muzyce siednijmy i razym z tom muzykom podnieśmy nase myśli ku niebu. (ks. J. Tischner)

Offline

 

#2 2007-09-18 20:11:38

MonYczkA

Administrator

9920963
Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 146

Re: Księgi naszego dzieciństwa ;)

Hehe moją ulubioną lekturą, która była pierwszą, której nie pomagała czytać mi mama były "Dzieci z Bullerbyn" a potem jeszcze doszli "Bracia Lwie Serce" ale pierwsza lektura, której nie przeczytałam to było "W pustyni i w puszczy" <blee> czytałam co 10 stronę


"-Kubusiu?!
-Tak Prosiaczku??
-Nic... - rzekł Prosiaczek, biorąc Puchatka za łapkę - chciałem się tylko upewnić, czy jesteś."

Offline

 

#3 2007-09-18 22:09:09

Szirin

Zbanowany

Zarejestrowany: 2007-06-23
Posty: 28

Re: Księgi naszego dzieciństwa ;)

No moje DZIECI Z BULLERBYN jak już to pisałam... zawsze i wszędzie:))) poza tym wspominam "O psie który jeździł koleją"- pierwsza książka, którą przeczytałam i się popłakałam (wrażliwa w końcu byłam i jestem), potem Musierowicz, Lindgren "Rasmus i włóczęga"---> polecam, ostatnio czytałam nie tak dawno temu bo kupiłam na allegro, Lucy M. Montgomery (Anie wszystkie, pluu Błękitny Zamek")... ehhh, trochę się nazbierało lektur, które wspominam. Obecnie świat wierszy Tuwima i Brzechwy;)


"Dokąd idziesz bracie/ Dokąd gnasz/ Po co tak zabijać się/ W jednym punkcie przecież/ W końcu trwasz/ Tylko czas do przodu mknie
Tak przemijasz w miejscu/ Spalasz się/ Jak pustynny w słońcu głaz/ Wszelki ruch to tylko/ Pozór jest/ Jeden mknie do przodu czas (...)Martwe morze stoi wokół nas/I nadziei brak na wiatr '

Offline

 

#4 2007-09-19 19:08:34

Alex

Zbanowany

8362585
Call me!
Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 641

Re: Księgi naszego dzieciństwa ;)

Ja bym musiala wymieniac wiele osoby wtajemniczone wiedza dlaczeo a co do "W pustyni i w puszczy" hmm moze nie wszyscy podzielaja moje zdanie ale ta ksiazka bardzo mi sie spodobala i czesto do niej wracam choc niekiedy tylko myslami bardzo polubilam ta ksiazke nie wiem jak inni ale od wielu osob slysze ze byla nudna nieciekawa dluga i wogle a mi sie bardzo spodobala


"Odi et amo"
nienawidzę i kocham...

Ale my wiemy, ze nom nic tak ducha nie krzepi, jako muzyka, jako śpiyw. Niekze teroz ponad nami popłynie duch pod postaciom muzyki, a my se na tej muzyce siednijmy i razym z tom muzykom podnieśmy nase myśli ku niebu. (ks. J. Tischner)

Offline

 

#5 2007-09-20 17:31:48

moniq

Zbanowany

5867749
Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 60

Re: Księgi naszego dzieciństwa ;)

jednej ukochanej ksiazki to chyba nie mialam, bo sie zaczytywalam we wszystkich ksiazkach L. M. Moungomery, czyli wszystkie anie z zielonego wzgorza i inne jej bohaterki. ksiazek Montgomery to mam dalej dwadziescia pare w domu i pewnie moje dzieci tez kiedys beda to czytac

Offline

 

#6 2007-09-20 17:35:07

moniq

Zbanowany

5867749
Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 60

Re: Księgi naszego dzieciństwa ;)

aha, no i jeszcze "Mały ksiaże", choc to juz raczej nei było dziecinstwo jako takie, ale uwazam ze kazdy choc raz w roku powinien wziac do lapki te ksiazke. zeby lepiej zyc i przypomniec sobie to, co wazne

Offline

 

#7 2007-09-20 17:59:23

MonYczkA

Administrator

9920963
Zarejestrowany: 2007-03-24
Posty: 146

Re: Księgi naszego dzieciństwa ;)

ooo co do "Małego Księcia" zgadzam się w 100%


"-Kubusiu?!
-Tak Prosiaczku??
-Nic... - rzekł Prosiaczek, biorąc Puchatka za łapkę - chciałem się tylko upewnić, czy jesteś."

Offline

 

#8 2007-09-21 16:58:56

Szirin

Zbanowany

Zarejestrowany: 2007-06-23
Posty: 28

Re: Księgi naszego dzieciństwa ;)

"-Proszę cię, narysuj mi baranka.
-Co takiego?
-Narysuj mi baranka
(...)
-Ale... cóż ty tutaj robisz?
A on powtórzył bardzo powoli, jakby chodziło o niezwykle ważną sprawę:
-Proszę cię, narysuj mi baranka..."

No i kto mi narysuje baranka??? Niech mi ktoś narysuje baranka... nie lubię "MK"


"Dokąd idziesz bracie/ Dokąd gnasz/ Po co tak zabijać się/ W jednym punkcie przecież/ W końcu trwasz/ Tylko czas do przodu mknie
Tak przemijasz w miejscu/ Spalasz się/ Jak pustynny w słońcu głaz/ Wszelki ruch to tylko/ Pozór jest/ Jeden mknie do przodu czas (...)Martwe morze stoi wokół nas/I nadziei brak na wiatr '

Offline

 

#9 2007-09-21 22:05:17

Alex

Zbanowany

8362585
Call me!
Zarejestrowany: 2007-03-26
Posty: 641

Re: Księgi naszego dzieciństwa ;)

A ja luubuie i ez sie podpisuje osoby z mojego ooczenia szkolnego oczywiscie nie wszystkie nie lubia malego ksiecia uwazaja ze jes nudny i wogle bez zadnego sensu to jest dla nich tylko glupia bajeczka ksiazeczka ktora musza odbebnic bo bedzie jakis test na polskim ....


"Odi et amo"
nienawidzę i kocham...

Ale my wiemy, ze nom nic tak ducha nie krzepi, jako muzyka, jako śpiyw. Niekze teroz ponad nami popłynie duch pod postaciom muzyki, a my se na tej muzyce siednijmy i razym z tom muzykom podnieśmy nase myśli ku niebu. (ks. J. Tischner)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.yamahayzserver.pun.pl www.pszzp.pun.pl www.narutoziom.pun.pl www.figurki-lotr.pun.pl www.braterstwo-wilkow.pun.pl